Amerikietės mažai uždirbantiems vyrams sako „ne“.

The NewYork Times tvirtina, kad pirmą kart JAV istorijoj dauguma kūdikių (53%), gimstančių jaunesnėms nei 30-ties mamytėms yra nesantuokiniai, tad, kas seniau būdavo vadinama „neteisėtumu, tampa nauja norma“.

Vedybos tampa baltųjų ir labiau išsilavinusių privilegija: tik 29% baltųjų gimsta vienišoms mamoms, 53%-ispanų kilmės mamytėms ir 73%-juodaodėms; 92% moterų su universitetiniu, 62% su nebaigtu aukštuoju ir  tik 43%  moterų su vidurinės diplomu (arba be) gimdo susituokusios.

Kaip vieną didėjančio nesantuokinių vaikų gimstamumo priežasčių The New York Times nurodo mažėjančias vyrų algas: „vedybų mažėjimą galima paaiškinti pradedant paprasčiausia namų ūkio ekonomika: vyrai uždirba mažiau nei kadaise. Per pastaruosius 30 metų vyrų su nebaigtu aukštuoju pajamos sumažėjo 8%, kai tuo tarpu moterų su nebaigtu aukštuoju pajamos pakilo 8%“. Moterys gali išlaikyti save ir savo vaikus, tad mažiau linkusios prisiimti vedybinių santykių rūpesčius.

Socialinės pašalpos ir besikeičiantis visuomenės požiūris į vienišas motinas, taip pat yra naujos tendencijos priežastys. Kai kurios moterys nesirenka santuokos, nes baiminasi, kad padidėjus jų šeimos pajamoms, jos netektų valstybinės paramos: maisto talonų ir nemokamos vaikų priežiūros.

Jei prieš 50 metų trečdalis santuokų JAV įvykdavo todėl, kad moteris pastodavo ir norėdavo „išsaugot savo reputaciją“, šiandien vienišos moterys su neigiamu visuomenės požiūriu nebesusiduria.

Anot Frank’o Furstenberg’o, vedybos tampa šiandienos „prabangos preke“, o anot manęs berniukai turi dar vieną priežastį gerai mokytis ir daug uždirbt- kitaip jų nieks neims į vyrus.

Share

4 Comments on "Amerikietės mažai uždirbantiems vyrams sako „ne“."

 1. Pamishelis | 2012 02 20 at 02:43 |

  o kodel jus ‘shkesi’ sita taip jau labai akcentuojat ?
  Ne goog kainas komentuojat o butent va sita ?

  • Kokias kainas? Nes esu pilnai pasiruošus ir kompetentinga išsamiai pakomentuot bet kokias kainas. O „šitą“ akcentuot būtina, ypač dabar, nes pagal majų kalendorių ateina galas netobulam patriarchaliniam pasauliui. Neužilgo pasaulyje ims viešpataut moterys, įsivyraus harmonija ir ramybė, santuokų, nei šeimų nebeliks, tačiau su vyrais moterys elgsis labai gerai, nepaisant to, kad jie bus nenaudingi. Moterys juos laikys kažkiek dėl giminės pratęsimo, bet daugiausiai dėl grožio kartu su kanarėlėm, rojaus paukščiais ir povais. Paklusniausius jos lepins alum ir senais krepšinio varžybų įrašais 😉
   Rimtai, tai aš nenoriu nieko akcentuot, tik įdomu besikeičianti santuokos svarba šiuolaikinėj visuomenėj.

 2. Vyrai alaus negeria.
  Alų geria alkoholikai.
  Lepinkit kuo nors skaniu geriau:)

 3. Seniai jau metas buvo tai pasakyti – kiek galima būti meilės vergėmis?

Comments are closed.

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos